Dzień 1019 – Gramy dla Jacka – Zapraszamy

mar 18, 2014   //   przez Jacek   //   BLOG, Ogólne, POMOC  //  Możliwość komentowania Dzień 1019 – Gramy dla Jacka – Zapraszamy została wyłączona

plakat

http://firlej.wroc.pl/program/2014,04,443.html

Zapraszamy na niecodzienny koncert charytatywny na rzecz Jacka Gaworskiego, słynnego polskiego florecisty. 

Impreza organizowana jest  przez wolontariuszy, którzy działają w Firleju.
W trakcie wieczoru wystąpią: Appleseed, Blank Faces, More Wine Please, John Revolta. Możesz spodziewać się naprawdę ostrego muzycznego cięcia!

Pomysł na zorganizowanie koncertu charytatywnego dla Jacka narodził się kilka miesięcy temu. Propozycja ta wypłynęła od osób, które na co dzień działają w organizacji wydarzeń artystycznych w klubie Firlej. Wolontariusze postanowili pomóc choremu na stwardnienie rozsiane floreciście.

Środki ze sprzedaży biletów zostaną w całości przekazane na leczenie Jacka, którego wielkim marzeniem jest, aby w 2016 roku reprezentować Polskę na paraolimpiadzie w Rio De Janeiro.

Zagrają cztery wyjątkowe zespoły:
Appleseed
Grupa powstała w 2006 roku w Poznaniu. Po latach wspólnych doświadczeń zespół wypracował własne, charakterystyczne brzmienie. Korzystając z przestrzennych postrockowych gitar, mrocznych, ambientowych klawiszy i silnego, hipnotycznego wokalu Appleseed przekazuje bogaty wachlarz muzycznych emocji. Całość podana jest w formie atrakcyjnych harmonicznie, acz niebanalnych kompozycji nasuwających na myśl początki progresywnego rocka.

Blank Faces
Zespół powstał w 2010 roku we Wrocławiu. Muzycznie łączy różne elementy post metalu i muzyki progresywnej. Utwory cechują ciężkie gitarowe riffy, przeplatane klimatycznymi melodiami oraz minimalistyczny wokal.W 2011 roku zespół wydał swój debiutancki album „Freefall”, który dostał przychylne recenzje w prasie i na portalach internetowych. W 2013 ukazało się kolejne wydawnictwo – mini album „A Course Of Infinite Escape”.

More Wine Please
Tegoroczni zwycięzcy Muzycznej Bitwy Radia Wrocław.
O sobie mówią: „Jesteśmy grupą zapaleńców, których połączyła przyjaźń i ogromna miłość do muzyki”. Zaczynali od coverów, ale jak twierdzą -„dopiero po napisaniu pierwszej własnej piosenki poczuliśmy, że to jest to”. Aktualnie pracują nad autorskim materiałem i w przyszłym roku planują wydać EP-kę i zacząć koncertować. „Może nie wiemy jak zaklasyfikować naszą twórczość, ale wiemy, że płynie prosto z serca i mamy nadzieję, że wywoła emocje nie tylko u nas ale i u słuchaczy :)”- przekonuje grupa.

John Revolta 
John Revolta to czterech gości z Wrocławia, grających z sobą mniej więcej od połowy 2012 roku. Zdobywcy drugiego miejsca w Muzycznej Bitwie Radia Wrocław, uczestnicy m.in. Emergenza Festival i jeleniogórskiej Ligi Rocka. 10 stycznia 2014 ukazał się ich debiutancki krążek zatytułowany Explode.

Cały dochód uzyskany ze sprzedaży biletów przeznaczony zostanie na kosztowne leczenie Jacka chorego na stwardnienie rozsiane oraz nowotwór mnogi rdzenia kręgowego.

Organizatorzy:

Wolontariusze Firleja

Ośrodek Kultury i Sztuki

Fundacja Pomóż Walczyć

Wrocławski Klub Szermierczy KOLEJARZ

 

Archiwum