Dzień 537 – przydatne dla mężczyzn….

lis 20, 2012   //   przez Jacek   //   BLOG, Nowotwór, Ogólne  //  Możliwość komentowania Dzień 537 – przydatne dla mężczyzn…. została wyłączona

Internetowy kalkulator ryzyka zachorowania na raka prostaty dostępny dla polskich pacjentów.

Polskie Towarzystwo Urologiczne informuje o uruchomieniu polskiej wersji www.prostatecancer-riskcalculator.com – internetowego kalkulatora, pozwalającego zarówno pacjentom jak i lekarzom określić ryzyko zachorowania na nowotwór gruczołu krokowego.

Już obecnie jest on dostępny w polskiej wersji językowej pod adresem: www.kalkulatorprostaty.plKalkulator ryzyka powstał z inicjatywy prof. dr F.H. Schroedera, członka Rady Nadzorczej Fundacji Badania Raka Prostaty, z siedzibą w Rotterdamie (SWOP), pod której kuratelą projekt został powołany do życia.

Istnieje pięć różnych kalkulatorów. Pierwsze dwa wypełnia sam pacjent: w tym przypadku wystarczą podstawowe wiadomości o stanie zdrowia i zachorowaniach w rodzinie. Kolejne kalkulatory służą lekarzom – specjalistom urologom. W oparciu o dodatkowe informacje pochodzące z przeprowadzonych badań, np. wielkość gruczołu krokowego, wynik badania per rectum itp. szacowane jest ryzyko wystąpienia raka prostaty.

Kalkulator ryzyka zachorowania na raka prostaty nie daje stuprocentowej dokładności w ocenie czy pacjent choruje na nowotwór gruczołu krokowego. Ma on jedynie pomagać w podejmowaniu właściwych decyzji diagnostyczno-terapeutycznych.

źródło : www.rynekzdrowia.pl

Archiwum