Dzień 714 -15 tys. motocyklistów na zlocie we Wrocławiu

maj 17, 2013   //   przez Jacek   //   BLOG, Ogólne  //  Możliwość komentowania Dzień 714 -15 tys. motocyklistów na zlocie we Wrocławiu została wyłączona

Nawet 15 tys. motocyklistów spodziewają się organizatorzy największego zlotu motocyklowego w Europie FH DCE Super Rally 2013, który w czwartek rozpoczął się na wrocławskim Stadionie Olimpijskim. Impreza trwa do 20 maja.

Jak powiedziała rzeczniczka prasowa zlotu Katarzyna Dejmek, impreza odbywa się już od blisko 40 lat, ale po raz pierwszy zorganizowana została w Polsce. „Uczestnikami zlotu są głównie miłośnicy motocykli marki Harley-Davidson, ale biorą w nim udział także właściciele maszyn marki Indian i Buell” – mówiła.

W zlocie uczestniczą fani dwóch kółek m.in. z Niemiec, Szwecji, Danii, Luksemburga, Austrii, Rosji, Włoch, Hiszpanii, Szwajcarii, Irlandii, Wielkiej Brytanii, Estonii i Litwy. Jeszcze w czwartek w stolicy Dolnego Śląska spodziewani są także goście z Japonii, którzy, aby dojechać na czas, wyjechali na początku ubiegłego tygodnia.

W związku z tak dużą liczbą motocyklistów, w dniach od 15 do 20 maja możliwe są utrudnienia w ruchu na drogach dojazdowych do Stadionu Olimpijskiego, czyli na ulicach Różyckiego, Paderewskiego oraz Mickiewicza.

Na czas imprezy wrocławski stadion i otaczające go tereny przeobrażą się w motocyklowe miasteczko o powierzchni 25 hektarów. W programie  zlotu są m.in. koncerty muzyczne, pokazy motocykli, a także wycieczki do zamków Książ i Włodarz. Na sobotę zaplanowany został przejazd motocykli przez centrum miasta. Parada, która wyruszy z ul. Różyckiego, przejedzie przez pl. Grunwaldzki, pl. Dominikański, Nowy Świat, Most Uniwersytecki, pl. Bema i zakończy się na ul. Różyckiego.

„Większość gości to stali bywalcy tego typu imprez. Na takim zlocie jestem już czternasty raz. Pozwala to na oderwanie się od rzeczywistości, poznanie ciekawych ludzi o podobnej pasji i spędzenie kilku ciekawych dni” – powiedział uczestnik zlotu Jaroslav Ciko z Czech.

Choć na zlocie zwykle pojawia się kilka tysięcy motocykli tej samej marki, niemożliwe jest znalezienie dwóch takich samych maszyn. Każdy motocykl jest specjalnie przygotowywany i ozdabiany przez swojego właściciela. „Motor to sposób na życie. Tu właśnie spotykają się ludzie, dla których jest to prawdziwa pasja, a nie tylko kawałek metalu bez duszy” – podkreślił właściciel Harelya-Davidsona Andrzej Zapotoczny z Poznania.

Pierwszy zlot miłośników motocykli Harely-Davidson o nazwie Super Rally odbył się w 1975 r. w Belgii i od tamtej pory stał się cykliczną imprezą, która co roku odbywa się w innym europejskim kraju. W 2008 r. zlot, który odbył się w Danii, zgromadził ok. 18 tys. uczestników. W 2012 r. impreza odbyła się w Niemczech, a za rok motocykliści spotkają się w Estonii.

źródło: PAP

Archiwum